چهارشنبه, 22 مرداد 1399 08:10

الزام به تنظیم سند خودرو

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)


شاید برای شما دوست عزیز پیش آمده باشد که خودروی خریداری کرده باشید ولی در خصوص انتقال قطعی آن به مشکل برخورد کرده باشید در این مطلب ارائه خواهد شد کلیه مطالب مفید در خصوص نحوه الزام به تنظیم سند خودرو تبیین خواهد شد.
همانطور که می دانید کلیه کسانی که قصد خرید اتومبیل دارند غالباً ابتدا اقدام به تنظیم قولنامه در این خصوص می نمایند.
نظر به اینکه قولنامه علی رغم باور عموم این افراد متعهد به بیع بوده و انتقال به موجب آن صورت نمی گیرد و تابع ماده ۱۰ قانون مدنی میباشد و طرفین این معامله جهت فراهم کردن مقدمات بیع قطعی اقدام به تنظیم قولنامه می نمایند.
قاعدتا تاریخی جهت انتقال رسمی و دفترخانه در این خصوص تعیین می نمایند که طرفین در آن تاریخ در دفترخانه مذکور حضور یافته و نسبت به تنظیم سند رسمی و انتقال قطعی آن انتقال اقدام نمایند.

این مطلب هم می تواند مفید باشد: الزام به تنظیم سند رسمی
این مهمترین اثر تنظیم قولنامه میباشد  چنانچه فروشنده در آن تاریخ مقرر در دفترخانه حضور پیدا نکند خریدار شخصاً یا با وکالت دادن به وکیل پایه یک می‌توانند نسبت به طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی خودرو به انظمام پرداخت خسارت تعیین شده در قولنامه اقدام نماید .

بهتراین است که شخص خواهان یا همون خریدار یا وکیل حقوقی ابتدا اظهارنامه به فروشنده ارسال نماید و در همان تاریخ تعیین شده به دفترخانه حضور یافته و گواهی عدم حضور در دفترخانه اخذ نمایند حال این جمله به آن معنا نیست که اگر خواهان یا همان خریدار در دفترخانه حضور نیابد و گواهی عدم حضور اخذ نکند نمی‌تواند نسبت به الزام به تنظیم اقدام کند بلکه اخذ گواهی  عدم حضور فقط در جهت اخذ خسارت تعیین شده در قولنامه می باشد.

پس از طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط خریدار یا وکیل حقوقی به طرفیت فروشنده دادگاه نسبت به استعلام در خصوص مالکیت فروشنده اقدام می نماید و در جلسه مقرر رسیدگی هویت خریدار و فروشنده را بررسی نموده و با احراز شرایط نسبت به صدور حکم اقدام می نماید شایان ذکر است بهتر است قبل از هر اقدامی جهت خرید با وکیل دادگستری در این خصوص در جهت تنظیم قولنامه و خرید مشورت نموده به خرید یا فروش اقدام نمایید تا درگیر پرونده های حقوقی این‌چنین نشوید.

مشاهده 1223 زمان آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 16:12
برای ارسال نظر وارد شوید

دفترحقوقی

            وکیل  دعاوی خانواده 

            وکیل در دعاوی حقوقی

کلمات کلیدی

وکیل   , وکیل دادگستری   , وکیل پایه یک  , وکیل خوب

وکیل دادگستری  , وکیل خوب , وکیل  , وکیل پایه یک  , وکیل پایه یک دادگستری  ,  وکیل خوب در تهران   ,وکیل پایه یک در تهران

وکیل در یوسف اباد   ,وکیل پایه یک در یوسف اباد  ,وکیل دادگستری در یوسف اباد 

وکیل ملکی   , وکیل ملکی تهران  مهریه  مطالبه مهریه  گرفتن مهریه  مهریه زن  وکیل مهریه  اخذ مهریه   مهریه  وصول مهریه  مهریه

 وکیل مهریه در تهران  شرایط اخذ مهریه  نحوه گرفتن مهریه  مهریه  وکیل مهریه در کرج  مطالبه مهریه  مهریه

طلاق توافقی فوری ,طلاق توافقی  وکیل مهریه در تهران  وکیل مهریه یوسف اباد  وکیل مهریه اصفهان  وکیل  وکیل طلاق 

وکیل پایه یک   طلاق توافقی تهران  طلاق توافقی کرج  طلاق توافقی یوسف اباد  وکیل طلاق توافقی  وکیل

وکیل دادگستری   وکیل ملکی  وکیل ملکی تهران  وکیل خوب  وکیل دعاوی ملکی  وکیل مهریه  وصول مهریه در تهران

مطالبه مهریه تهران  وکیل مهریه  وکیل خانم  حمیراپارسا  وکیل خوب تهران  وکیل کرج  مشاوره حقوقی ،جرائم پزشکی ، وکیل جرائم پزشکی ، قصور

,تصرف عدوانی ,رفع تصرف عدوانی ,وکیل امور ملکی ,بهترین وکیل ملکی ,بهترین وکیل ملکی تهران ,وکیل در دعاوی ملکی ,متخصص دعاوی ملکی  ,اثبات نسب,چک برگشتی ,وصول مطالبات  ,وکیل وصول مطالبات پزشکی  ,حکم قطعی ,مراحل طلاق توافقی ,تدلیس ,افراز ,افراز ملک مشاع ,الزام به تنظیم سند

جهت مشاوره حقوقی تلفنی ابتدا مبلغ مشاوره را پرداخت کنید وسپس تماس بگیرید

مبلغ مشاوره تلفنی 150000تومان و به مدت 40 دقیقه می باشد

  پرداخت کنید