دوشنبه, 14 مهر 1399 07:13

اهدا جنین چگونه است؟

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

متاسفانه یکی از مشکلات درد آوری که برخی از زوج‌های جوان با آن برخوردارند و از آن رنج می برند، مشکل ناباروری می باشد. متاسفانه طبق آمار چیزی در حدود ۲۰ درصد زوج های ایرانی در سنینی که باید فرزند داشته باشند از این مشکل رنج می‌برند.

اما با رشد تکنولوژی اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده است. از جمله راه هایی که برای حل این مشکل وجود دارند می‌توانیم به استفاده از دارو یا عمل جراحی، لقاح آزمایشگاهی، کاشت جنین حاصل در رحم زن دیگر یا همان رحم اجاره‌ای و در نهایت اهدا جنین . در این مطلب قصد داریم در مورد اهدا جنین  برای شما صحبت کنیم.

در کشور ما قانون‌گذار اهدا جنین  را کاری مشروع دانسته است و ایرادی به آن وارد نکرده است. اما انجام این کار مطابق مقررات قانونی باید انجام شود که در سال ۱۳۸۲ به تصویب رسیده است و آیین نامه اجرایی آن پیش بینی شده است. طبق این قانون تمامی مراکز تخصصی که در زمینه ناباروری فعالیت می کنند می توانند با رعایت موارد مشخص شده در قانون کار اهدا جنین  را انجام دهند.

در واقع برای اهدا جنین  باید مراحل قانونی طی شود. در ادامه این مطلب در مورد این مراحل خدمت شما توضیح خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که برای اهدا جنین  چکار باید بکنید. پس بهتر است شما را تا انتهای مطلب همراهی کنید و از مطالب گفته شده در آن استفاده کنید. مطمئن باشید این مطالب می تواند کمک بسیار خوبی در آینده برای شما داشته باشد. پس فرصت استفاده از این مطالب را از دست ندهید.

مراحل اهدا جنین به صورت قانونی

در اولین مرحله برای اهدا جنین ، زوج‌های اهدا کننده به یکی از مراکز قانونی ناباروری مراجعه می‌کنند و در آنجا نسبت به اهدا جنین  اقدام می‌نمایند. در نظر داشته باشید که این زوج ها هم باید شرایطی را برای اهدا جنین داشته باشند. اولین شرکتی که این زوج ها باید داشته باشند این است که رابطه زوجیت بین آنها کاملاً شرعی و قانونی باشد و از این نظر مشکلی نداشته باشند.

دومین شرطی که برای آنها قرار داده شده است این است که از نظر جسمی و روانی از سلامت متعارف برخوردار باشند و همچنین از نظر هوشی دارای ضریب مناسبی باشند. زوج هایی که قصد اهدا جنین دارند نباید به هیچ گونه مواد مخدر و یا قرص های روانگردان اعتیاد داشته باشند. هم‌چنین زوج‌هایی که قصد چنین کاری را دارند نباید به بیماری های خطرناک و نادر و صعب العلاج مثل ایدز و هپاتیت مبتلا باشند.

پس از آن که زوج های اهدا کننده جنین به مراکز ناباروری مراجعه نمودند و شرایط آنها احراز شد، جنین خودشان را اهدا می‌کنند و مرکز ناباروری نسبت به نگهداری تازه یا منجمد این جنین اقدام می‌کند. اطلاعات مربوط به زوجی که جنین را اهدا کردند و خود جنین هم به صورت کاملاً محرمانه نگهداری می شود. در مرحله سوم زوجی که از ناباروری رنج می برند در ابتدا به دادگاه خانواده مراجعه می‌کنند و در آنجا درخواست اهدا جنین  خودشان را تقدیم دادگاه می کنند.

دادگاه در زمانی که نوبت آنها فرا برسد به درخواست آنها رسیدگی می کند و در صورتی که این زوج صلاحیت داشته باشند آنها را به مراکز ناباروری معرفی می کند. در مرحله چهارم هم هم باید آزمایشگاه بسیار دقیقی از زوج نابارور مورد نظر گرفته شود تا از یک طرف مطمئن شوند که این زوج نابارور هستند و از طرف دیگر توانایی زن برای دریافت جنین نیز مشخص شود.

پس از تمامی این مراحل زوج نابارور دارای فرزند می شوند و وظایف طبیعی که والدین در حق فرزندان شان دارند بر عهده آنها خواهد بود. همچنین به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که با توجه به نگهداری محرمانه اطلاعات زوجی که جنین خودشان را اهدا کرده اند، آنها نیاز نیست نگرانی خاصی در مورد آینده کودک متولد شده داشته باشند. 

این مطلب هم می تواند مفید باشد: حضانت طفل مشترک                                                                    

چگونه روند قانونی اهدا جنین را آسان تر طی کنیم؟

برای اینکه روند قانونی اهدا جنین راحت تر طی شود و شما مشکل چندانی در این زمینه نداشته باشید بهتر است از یک وکیل خانواده در این زمینه مشورت بگیرید. به ویژه وکیل خانم که در زمینه امور خانواده فعالیت می کند می تواند کمک بسیار خوبی برای شما داشته باشد. دلیل این پیشنهاد ما کاملا مشخص است. مطمئناً یک وکیل روند قانونی را بهتر می شناسد و سریعتر می تواند مراحل را برای شما انجام دهد و در صورتی که مشکل پیش بیاید آن مشکل را حل کند.

مشاهده 670 زمان آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 مهر 1399 10:39
برای ارسال نظر وارد شوید

دفترحقوقی

            وکیل  دعاوی خانواده 

            وکیل در دعاوی حقوقی

کلمات کلیدی

وکیل   , وکیل دادگستری   , وکیل پایه یک  , وکیل خوب

وکیل دادگستری  , وکیل خوب , وکیل  , وکیل پایه یک  , وکیل پایه یک دادگستری  ,  وکیل خوب در تهران   ,وکیل پایه یک در تهران

وکیل در یوسف اباد   ,وکیل پایه یک در یوسف اباد  ,وکیل دادگستری در یوسف اباد 

وکیل ملکی   , وکیل ملکی تهران  مهریه  مطالبه مهریه  گرفتن مهریه  مهریه زن  وکیل مهریه  اخذ مهریه   مهریه  وصول مهریه  مهریه

 وکیل مهریه در تهران  شرایط اخذ مهریه  نحوه گرفتن مهریه  مهریه  وکیل مهریه در کرج  مطالبه مهریه  مهریه

طلاق توافقی فوری ,طلاق توافقی  وکیل مهریه در تهران  وکیل مهریه یوسف اباد  وکیل مهریه اصفهان  وکیل  وکیل طلاق 

وکیل پایه یک   طلاق توافقی تهران  طلاق توافقی کرج  طلاق توافقی یوسف اباد  وکیل طلاق توافقی  وکیل

وکیل دادگستری   وکیل ملکی  وکیل ملکی تهران  وکیل خوب  وکیل دعاوی ملکی  وکیل مهریه  وصول مهریه در تهران

مطالبه مهریه تهران  وکیل مهریه  وکیل خانم  حمیراپارسا  وکیل خوب تهران  وکیل کرج  مشاوره حقوقی ،جرائم پزشکی ، وکیل جرائم پزشکی ، قصور

,تصرف عدوانی ,رفع تصرف عدوانی ,وکیل امور ملکی ,بهترین وکیل ملکی ,بهترین وکیل ملکی تهران ,وکیل در دعاوی ملکی ,متخصص دعاوی ملکی  ,اثبات نسب,چک برگشتی ,وصول مطالبات  ,وکیل وصول مطالبات پزشکی  ,حکم قطعی ,مراحل طلاق توافقی ,تدلیس ,افراز ,افراز ملک مشاع ,الزام به تنظیم سند

جهت مشاوره حقوقی تلفنی ابتدا مبلغ مشاوره را پرداخت کنید وسپس تماس بگیرید

مبلغ مشاوره تلفنی 150000تومان و به مدت 40 دقیقه می باشد

  پرداخت کنید