یکشنبه, 23 آذر 1399 06:48

ابطال سند رسمی

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

دعوی ابطال سند رسمی به شکایت قانونی گفته می‌شود که طی آن یک شخص برای بی اثر کردن یک یا چند سند رسمی به دادگاه مراجعه می کنند. این نوع دعوای قانونی در دادگاه ها بسیار اتفاق می‌افتد و بیشتر بر سر فروش ملک به چند نفر ایجاد میشود و یا این که معمولاً ممکن است سند طبق مقررات قانونی صادر نشده باشد.معمولا اسناد ملکی که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک صادر می‌شوند به طور رسمی و قانونی مراحل خودشان را طی کرده‌اند.

اما گاهی این اتفاق می افتد که به درخواست صاحب سند یا به خاطر انتقال مالکیت و به سبب حکم دادگاه ابطال سند رسمی اتفاق بیفتد. اما با توجه به اینکه سند ملکی یک سند رسمی محسوب می شود برای باطل کردن آن باید از طریق دادگاه و مراجع قضایی این موضوع پیگیری شود.

برای پیگیری سند رسمی شما باید مدارک خودتان را به همراه سایر پیوست هایی که دارد قسمت بایگانی دفتر ثبت اسناد و املاک در دادگاه ارسال کنید. در قسمت بایگانی مراحل تشکیل پرونده سند رسمی انجام میشود.

قسمت بایگانی پس از آنکه مطمئن شد ایرادی در پرونده وجود نمی باشد پیش‌نویس سند رسمی را تهیه کرده و در آن شماره نامه یا حکم یا سند انتقال را درج می کند و پس از آن پیش نویس سند مالکیت جدید را به متقاضی می دهد.

اما برای آنکه ابطال سند رسمی اتفاق بیفتد شما باید شرایط آن را داشته باشید که در ادامه در مورد این شرایط توضیحات مفصلی خدمت شما بیان خواهیم کرد. اگر قصد ابطال سند رسمی را دارید بهتر است تا این مطلب همراه ما باشید و از موارد گفته شده استفاده نمایید. مطمئن باشید ضرر نمی کنید.

شرایط ابطال سند رسمی شامل چه مواردی می باشد؟

اما برای ابطال سند رسمی فردی که به دادگاه مراجعه می کند باید هنگام ثبت دادخواست مواردی را رعایت نماید. مرد باید در هنگام تکمیل درخواست خودش تمامی مشخصات سندش از جمله سند مالکیت و یا موارد دیگر را به طور دقیق بنویسد.

از جمله مشخصاتی که باید در دادخواست تکمیل شود می توانیم به اطلاعات شخصی مالک قبلی و مالک جدید، شماره پرونده ثبتی، مشخصات ملک، نحوه وارد شدن نحوه باطل شدن سند ملکی اولیه و شماره و تاریخ اشاره نماییم.همچنین اگر سند ملکی قبلاً باطل شده باشد باید آن را به پرونده ثبتی پیوست کنید و به دادگاه تحویل دهید.

درخواست شما پس از انجام تشریفات اداری به دفتر اسناد رسمی ارسال می شود تا سند رسمی اولیه باطل گردد. در نظر داشته باشید که هزینه صدور دفترچه سند رسمی را شما باید پرداخت کنید که میزان آن را دادگاه تعیین می کند. همچنین یکی از مهمترین مراحل ابطال سند احراز هویت شما می باشد که توسط دادگاه انجام میگردد.

در مرحله احراز هویت توسط دادگاه انجام میشود شما باید تمامی مدارک خودتان را کپی برابر اصل کنید و به دادگاه ارائه دهید. پس از این کار کارشناسان دادگاه نسبت به بررسی و تطبیق آنها با مشخصات اصلی شما اقدام می‌کنند و در صورتی که مشکلی نداشته باشد هویت شما را تایید می نمایند.

با انجام تمامی مراحل، پرونده ابطال سند رسمی شما در دادگاه بایگانی و رسید آن به شما ارائه می شود. اما یک نکته بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد و شما باید نسبت به آن دقت داشته باشید این است که رسیدگی به چنین پرونده هایی نیازمند در نظر داشتن نکات حقوقی مختلفی است.

مثلاً شما باید در نظر داشته باشید که دعوی ابطال سند یک دعوای غیر مالی محسوب می شود و دادگاه صالح برای آن دادگاه محل تنظیم سند است. همچنین نکات ریز و درشت بسیار دیگری است که بهتر است شما برای موفقیت در چنین دعوایی از یک وکیل خوب که وکیل ملکی هم باشد استفاده کنید چرا که او اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد و بهتر می تواند پرونده را به نفع شما تمام کند.

در مجموعه اینترنتی ما وکلای مجرب هستند که سال ها در زمینه ابطال اسناد ملکی فعالیت کردند. شما اگر سری به یوسف‌آباد بزنید و در مورد وکیل یوسف اباد اطلاعات جمع آوری کنید متوجه می شوید که وکلای ما در آن منطقه هم فعالیت‌های بسیار خوبی داشتند و مورد رضایت مردمان منطقه واقع شده اند. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا در این مورد به خوبی فکر کنید و در نهایت در صورتی که تمایل داشتید از وکلای ما استفاده کنید تا احتمال پیروزی شما در پرونده تان چند برابر شود.

مشاهده 549 زمان
برای ارسال نظر وارد شوید

دفترحقوقی

            وکیل  دعاوی خانواده 

            وکیل در دعاوی حقوقی

کلمات کلیدی

وکیل   , وکیل دادگستری   , وکیل پایه یک  , وکیل خوب

وکیل دادگستری  , وکیل خوب , وکیل  , وکیل پایه یک  , وکیل پایه یک دادگستری  ,  وکیل خوب در تهران   ,وکیل پایه یک در تهران

وکیل در یوسف اباد   ,وکیل پایه یک در یوسف اباد  ,وکیل دادگستری در یوسف اباد 

وکیل ملکی   , وکیل ملکی تهران  مهریه  مطالبه مهریه  گرفتن مهریه  مهریه زن  وکیل مهریه  اخذ مهریه   مهریه  وصول مهریه  مهریه

 وکیل مهریه در تهران  شرایط اخذ مهریه  نحوه گرفتن مهریه  مهریه  وکیل مهریه در کرج  مطالبه مهریه  مهریه

طلاق توافقی فوری ,طلاق توافقی  وکیل مهریه در تهران  وکیل مهریه یوسف اباد  وکیل مهریه اصفهان  وکیل  وکیل طلاق 

وکیل پایه یک   طلاق توافقی تهران  طلاق توافقی کرج  طلاق توافقی یوسف اباد  وکیل طلاق توافقی  وکیل

وکیل دادگستری   وکیل ملکی  وکیل ملکی تهران  وکیل خوب  وکیل دعاوی ملکی  وکیل مهریه  وصول مهریه در تهران

مطالبه مهریه تهران  وکیل مهریه  وکیل خانم  حمیراپارسا  وکیل خوب تهران  وکیل کرج  مشاوره حقوقی ،جرائم پزشکی ، وکیل جرائم پزشکی ، قصور

,تصرف عدوانی ,رفع تصرف عدوانی ,وکیل امور ملکی ,بهترین وکیل ملکی ,بهترین وکیل ملکی تهران ,وکیل در دعاوی ملکی ,متخصص دعاوی ملکی  ,اثبات نسب,چک برگشتی ,وصول مطالبات  ,وکیل وصول مطالبات پزشکی  ,حکم قطعی ,مراحل طلاق توافقی ,تدلیس ,افراز ,افراز ملک مشاع ,الزام به تنظیم سند

جهت مشاوره حقوقی تلفنی ابتدا مبلغ مشاوره را پرداخت کنید وسپس تماس بگیرید

مبلغ مشاوره تلفنی 120000تومان و به مدت 40 دقیقه می باشد

  پرداخت کنید