چاپ کردن این صفحه

وکیل خانواده

امتیاز شما به این مطلب
(31 رای‌ها)

 وب سایت حقوقی حمیرا پارسا وکیل _وکیل خانواده فردی است که توانایی رسیدگی به کلیه دعاوی خانوادگی را داشته باشد. معمولا برای اینکه خانواده ها بتوانند زندگی بهتری را تجربه کنند، در هنگام به وجود آمدن مشکل و یا اختلافات خانوادگی به وکیل خانواده مجرب مراجعه می کنند. معمولا در چنین مواردی اغلب خانواده ها به دنبال یک وکیل خوب می باشند، تا بتوانند از حق خود در مراجع قضایی به خوبی دفاع کنند. بدین ترتیب داشتن تخصص کافی از سوی وکلا باعث می شود تا افراد مختلف مراجعات بیشتری به آنها داشته باشند.

مزایای مراجعه به وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی

یکی از مزایای اصلی مراجعه به بهترین وکیل خانواده در هنگام به وجود آمدن مشکلات خانوادگی، سرعت پیگیری پرونده در مراجع قضایی می باشد. زیرا معمولا وکیل مربوط به امور خانواده این توانایی را داشته که با رعایت اصول و موازین قانونی، طرح شکایت کرده و این موضوع باعث می شود تا رسیدگی به چنین پرونده هایی نیز بسیار سریع تر انجام شود. از دیگر مزایای مراجعه به وکیل متخصص در امور خانواده، جلوگیری از ضایع شدن حق مظلوم می باشد. زیرا به دفعات مشاهده شده که در پرونده های مربوط به دعاوی خانوادگی، حق و حقوق افرادی به خاطر عدم اطلاع از قوانین، ضایع شده است.

برخی از وظایف وکیل خانواده

معمولا وکیل متخصص در امور خانواده می تواند در پرونده های بسیار زیادی به افراد کمک کند. یکی از مهمترین پرونده هایی که نیاز به وکیل طلاق دارد، پرونده های مربوط به طلاق می باشند. پرداخت نفقه و مهریه از دیگر پرونده هایی بوده که نیاز به وکیل متخصص در امور خانواده داشته که بی ارتباط با طلاق هم نمی باشند. الزام به تمکین و ازدواج موقت از دیگر پرونده هایی بوده که وکیل خانواده می تواند به آنها بپردازد و از ضایع شدن حق و حقوق افراد مختلف جلوگیری نماید.

 
 
بازدید 2684 دفعه

مطالب مرتبط: