• تماس با وکیل: 09123666928 ساعت پاسخگویی 10:00 تا 20:00
  • [email protected]
جدیدترین نمونه رای تجاوز به عنف

تجاوز به عنف 

نمونه رای تجاوز به عنف و توضیحات حمیرا پارسا وکیل کیفری: از جمله جرائم قابل طرح در دادگاه کیفری استان، جرم تجاوز به عنف می باشد. جرم تجاوز به عنف تحت شرایط خاصی در دادگاه کیفری یک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. منظور از تجاوز به عنف رابطه جنسی با زور و اجبار از سوی مردی بدون هیچ گونه رابطه زوجیتی.

شخصی که در جامعه مورد تعرض مرد غریبه ای قرار گرفته باشد، می تواند از طریق مراجعه به دفاتر خدمات قضایی نسبت به ثبت شکایت و پیگیری آن در دادگاه کیفری یک اقدامات لازم را به عمل آورد. جرم تجاوز به عنف از طریق اقرار، شهادت، علم قاضی مورد اثبات می باشد.با توجه به نوع مجازات تعیین شده برای این جرم اثبات آن بسیار مشکل و با حساسیت بالایی صورت خواهد گرفت. اشخاصی که دچار چنین حادثه شومی شده اند می توانند با مراجعه به وکیل کیفری و با جریان قراردادن وکیل کیفری نسبت به حفظ اثار ناشی از چنین جرمی اقدامات لازم را به انجام برساند، تا با مراجعه به موقع به پزشکی قانونی به انجام معاینات مورد نیاز مانع از بین رفتن اثار جرم شوند.

گاهی دلایل اثبات جرم مذکور علیرغم وقوع آن در واقع کافی نبوده و همین امر موجب رد شکایت فوق بصورت کلی و یا تبدیل آن به رابطه نامشروع دون زنا می گردد. در رای ارائه شده مورد شکایت تجاوز به عنف بوده لیکن به علت ضعف ادله ارائه شده توسط موکل ویا فراهم نبودن شرایط اثبات جرم آنچه مورد رای قضات محترم دادگاه کیفری قرار گرفته زنای غیر محصن  مورد حکم دادگاه قرار گرفته است.

رای دادگاه کیفری اخذ شده توسط حمیرا پارسا وکیل کیفری

پرونده کالسه ……25400091 شعبه 6 دادگاه كيفري يك مجتمع دادگاههاي كيفري 1 تهران (شعبه 76 دادگاه كيفري استان سابق)

تصميم نهايی شماره …..25400223

 شكات

: 1 .خانم سپیده  فرزند حسن با وكالت خانم حميرا پارسا فرزند محرمعلي به نشاني استان تهران – شهرستان تهران – شهر تهران – يوسف آباد ـ خ اسدابادی – نبش فتحی شقاقی  ـ پ22 ـ ط 4 ـ واحد 14 2 . خانم حمیده فرزند حسن  به نشاني استان تهران – شهرستان تهران – شهر تهران – ………..

متهم

آقای جلال  فرزند عزت اله با وكالت آقای حسن ر به نشاني استان تهران – شهرستان تهران – شهر تهران

اتهام

: 1  تجاوز به عنف

2 : عمل منافی عفت دون زنا

دادگاه با بررسی محتويات پرونده ختم رسيدگی را اعالم و با استعانت از خداوند متعال و تکيه بر شرف و وجدان مشاوره نموده به شرح آتی مبادرت به انشاء رای می نمايد: رای دادگاه درخصوص شکايت خانمها1 -سپیده  با وکالت خانم حميرا پارسا2 -حمیده  عليه آقای جلال  فرزند عزت اله با وکالت آقای حسن ر داير بر تجاوز به عنف و ارتکاب عمل منافی عفت دون زنا به عنف و اکراه به شرح منعکس در پرونده اوال – نظر به اينکه متهم در کليه مراحل رسيدگی قويا منکر بزه تجاوز به عنف (زنای به عنف) گرديده و از طرف خانم سپیده نيز دليل و بينه شرعی و قانونی کافی که وقوع بزه انتسابی را مدلل سازد ارائه نگرديده و مجموع اوراق و محتويات پرونده نيز مفيد قرائن اطمينان آوری که موجب حصول علم متعارف در اين خصوص باشد نيست لذا دادگاه بزهکاری متهم را از حيث ارتکاب زنای به عنف نسبت به خانم سپیده محرز ندانسته به استناد ماده 121 قانون مجازات اسلامی حکم بر برائت نامبرده صادر واعلام می نمايد

ثانيا- با توجه به شکايت شکات خصوصی ، مندرجات گواهی های پزشکی قانونی ايشان، نتيجه بررسی DNAی مذکر استحصال شده از سواپ های نمونه برداری شده از واژن، مقعد و پوست کمر شاکيه و اقرار متهم به بردن شکات به منزل برادرش و مصاحبت با ايشان و ساير قرائن و امارات منعکس در پرونده بزهکاری وی از حيث ارتکاب زنای غير محصن نسبت به خانم سپیده و ارتکاب عمل منافی عفت و اکراه نسبت به خانم حمیده در نظر دادگاه علما محرز است .

دادگاه مستندا به مواد 160و 211و 221 و 230 قانون مجازات اسالمی مصوب 1392 و ماده 637 قانون مجازات اسالمی مصوب 1375(بخش تعزيرات) نامبرده را ازبابت ارتکاب يک فقره زنای غير محصن به تحمل صد ضربه شلاق به عنوان حد شرعی و از بابت ارتکاب عمل منافی عفت دون زنا به عنف و اکراه نسبت به خانم سحر نيز به تحمل سی ضربه شلاق تعزيری محکوم می نمايد

رای صادره حضوری و ظرف بيست روز پس از ابلاغ قابل فرجام خواهی در ديوان عالی کشور است.

بیشتر بخوانید: رابطه نامشروع غیر زنا

مشاوره حقوقی کیفری

نگاهی به شرح پرونده تجاوز به عنف داشتیم و با اشاره ای که به موارد مهم این نوع پرونده کیفری شد به حساسیت پرونده تچاوز به عنف و رسیدگی به آن پی بردیم. پس قبل از هر گونه اقدامی اعم از ثبت دادخواست بهتر است با مراجعه به وکیل از مشاوره حقوقی کیفری بهره مند شوید . دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل کیفری با بررسی دلایل و مستندات شما بهترین راهکار و مشاوره را ارائه می دهد. جهت دریافت مشاوره حقوقی با شماره های ذیل تماس بگیرید

02188554580

09123666928

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *