• تماس با وکیل: 09123666928 ساعت پاسخگویی 10:00 تا 20:00
 • [email protected]
شکایت از پزشک زیبایی

نحوه شکایت از پزشک زیبایی

در مبحث شکایت از پزشک زیبایی لازم است بدانیم که پزشکی یکی از زیر شاخه های علوم سلامت می باشد که هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و… می‌باشد. درمان و راهکارهای آن با تشخیص بیماری از طرق مختلف صورت می پذیرد. یکی از زیرشاخه های پزشکی هم پزشک زیبایی می باشد که باتوجه به اینکه چند سالی است که، جراحی‌های زیبایی در بین افراد زیادی باب شده و بسیاری از افراد رو به جراحی های زیبایی در نوع های مختلف از جمله جوانسازی پوست، جراحی بینی، جراحی فک و لاغری اعم از لیپوماتیک و غیره آورده اند که این افراد به دو دسته زیر تقسیم شده اند:

 • راضی از جراحی زیبایی
 • ناراضی از جراحی زیبایی
  ذکر این نکته لازم است که یافتن یک جراح زیبایی با تخصص و مهارت کافی و باتجربه با امنیت بالا و اصول اخلاقی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل جراحی است.

نارضایتی از جراحی پزشکی در صورت به دست نیاوردن نتیجه مثبت می باشد که گاهی به دلیل قصور پزشکی براساس بی توجهی و نداشتن دقت لازم ایجاد می شود و گاهی به خاطر نداشتن تخصص د ر زمینه جراحی زیبایی و تجربه ناکافی پیش می آید که امرزوه باعث ثبت شکایات متعددی از پزشکان متخلف شده است.

شکایت از پزشک متخلف یکی از رایج ترین پرونده های مطروحه در دادسرای جرایم پزشکی می باشد که با توجه به افزایش جراحی زیبایی این امر بدیهی است.

حال این سوال برای بسیاری از کاربران پیش می آید که نحوه شکایت از پزشک متخلف به چه طریقی انجام و قابل پیگیری می باشد؟ و چه مراحلی برای شکایت از پزشک زیبایی متخلف باید طی شود؟

این نکته قابل ذکر است که افرادی که قصد شکایت از پزشک زیبایی متخلف را دارند می توانند قبل از هر اقدام حقوقی، جهت تسریع در ثبت شکایت، پشت سر گذاشتن مراحل شکایت و رسیدگی به دعوی مطروحه از خدمات مشاوره حقوقی رایگان دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوند.

انواع جراحی زیبایی

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی بینی
 • جراحی لاغری (لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی)
 • جراحی پلاستیک
 • جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک
 • وصدها جراحی زیبایی دیگر

پزشک جراح زیبایی باید چه شرایطی داشته باشد؟

 1. متخصص در زمینه جراحی زیبایی
 2. داشتن مجوزات لازم از سازمان نظام پزشکی
 3. مسلط به اصول و تکنیک های روز جراحی زیبایی
 4. تجربه کافی در زمینه جراحی زیبایی
 5. داشتن قرارداد با بیمارستان های مجهز برای انجام عمل جراحی زیبایی

دانستن موارد بالا حق هر فردی در مورد پزشک خود می باشد که قصد انجام جراحی زیبایی را دارد و بهتر است قبل ازانعقاد هر نوع قراردادی مبنی بر جراحی زیبایی، از صحت آن اگاه باشید تا با خیالی آسوده جراحی زیبایی خود را به یک پزشک متخصص و باتجربه بسپارید تا دچار تنش ها و درگیری های احتمالی از عدم حصول نتیجه مثبت نشوید.

قصور پزشکی در جراحی زیبایی و مسئولیت آن

در جراحی های متعدد زیبایی هم بسیاری از پزشکان مرتکب خطای پزشکی می شوند و مراجعین را با بسیاری از مشکلات مواجه می سازند. این خطای پزشکی می تواند گاه بخاطر عدم تخصص در جراحی های زیبایی باشد، گاه بخاطر سهل انگاری های ناشی از عدم تجربه کافی و ناکارامدی پزشک در زمینه جراحی زیبایی می باشد.

باتوجه به اینکه مراجعین در راستای برطرف نمودن مشکل در ظاهر وایجاد زیبایی در خود هستند، خطای پزشکی می تواند صدمات روحی و روانی و جسمی جبران ناپذیری را متوجه افراد نماید و در این حالت تنها راهی که می ماند شکایت از پزشک زیبایی می باشد. فرد آسیب دیده می تواند به مراجعه به وکیل دعاوی پزشکی دعوی خود را مطرح نماید. محاکم قضائی در بسیاری از موارد این چنینی رای به پرداخت دیه توسط پزشک جراحی زیبایی می دهند.

نحوه شکایت از پزشک زیبایی

با مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی شکایت خود را ثبت کرده و بعد از پیگیری های لازم و ارائه مدارک و مستندات به دادسرای مربوطه. دادسرا با بررسی کامل مدارک و مستندات به رسیدگی پرونده می پردازد و با دریافت دفاعیه از پزشک متخلف، قرار را صادر و به طرفین ابلاغ می نماید. حال پرونده به دادگاه جزایی ارسال وتوسط قاضی رسیدگی می شود، و در صورت صدور رای به طرفین دعوی ابلاغ شده و سپس به اجرای احکام ارسال می شود، تا رای صادر شده اجرا شود.

شکایت از جراح زیبایی

شکایت از جراح زیبایی یک فرآیند حقوقی است که افرادی که از خدمات جراحی زیبایی استفاده کرده‌اند و احساس می‌کنند که جراح یا مرکز زیبایی بر اثر قصور پزشکی به آنها آسیب زده و مشکلات زیادی وارد کرده است، می‌توانند از طریق سیستم قضایی شکایت کنند. این نوع شکایت‌ها ممکن است به دلیل جراحی های ناموفق، عوارض جانبی جدی، عدم رضایت از نتیجه، نقض اطلاعات پیش از عمل، یا ادعاهای تقلبی یا تبلیغات سوء باشد.

برخی از مواردی که در یک شکایت علیه جراح زیبایی ممکن است مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از:

 • نقض استانداردهای پزشکی و اخلاقی
 • عدم اطلاع‌رسانی کافی و صحیح به بیمار قبل از عمل
 • انجام جراحی نامناسب یا غیرضروری
 • عوارض جانبی جدی یا دائمی
 • نارضایتی از نتیجه و اشتکاک با تصویری که قبلاً به بیمار ارائه شده بود
 • تبلیغات نادرست و گمراه کننده

برای شکایت از یک جراح زیبایی، افراد باید با وکیل پزشکی یا مشاور حقوقی مشورت کنند و مدارک و شواهد مورد نیاز را جمع‌آوری کنند تا به درستی به دادگاه مراجعه کنند.

پس از مشاوره با وکیل یا مشاور حقوقی، افراد می‌توانند اقدام به تهیه و تقدیم دادخواست نمایند. این دادخواست شامل جزئیاتی از مواردی مانند تاریخ و نحوه انجام عمل جراحی، مشکلات و عوارض پس از عمل، تلاش‌هایی که برای حل مسئله با جراح یا مرکز زیبایی صورت گرفته است و نتایج آن‌ها، و هر گونه اطلاعات یا مدارک مربوطه است.

دادخواست به همراه هر مدرک یا شواهد مرتبط به دادگاه ارائه می‌شود و فرآیند قضایی آغاز می‌شود. در این فرآیند، طرفین به گوش دادن به شهادت یا دیدار با دادگاه ممکن است مشارکت کنند و این موضوع توسط دادگاه مورد بررسی قرار گیرد.

ممکن است این نوع شکایات به حل و فصل در دادگاه منجر شود و یا در برخی موارد، توافقات خارج از دادگاه به‌عنوان یک راه حل صورت گیرد

 برای شکایت از پزشک کجا برم

جهت شکایت از پزشک زیبایی باید متقاضی و وکیل وی به یکی از مراجع دارای صلاحیت مراجعه کرده و با شکایت از پزشک زیبایی به دلیل قصور پزشکی حقوق فرد متضرر و آسیب دیده را دریافت کنند.

 • دادسرای جرائم پزشکی
 • دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی

مدارک لازم جهت شکایت از پزشک زیبایی

جهت ثبت و پیگیری پرونده های شکایت از کادر درمانی لازم است شاکی با دردست داشتن اصل و کپی کارت ملی و مستندات موجود به نظام پزشکی شهر محل انجام خدمات درمانی مورد شکایت مراجعه نماید.

بازه زمانی مناسب شکایت از پزشک زیبایی

سوال خوبی که برای بسیاری از افراد پیش می اید این است که بهترین زمان بعد از خطای پزشکی برای شکایت چه زمانی می باشد؟ پاسخ این سوال روشن است پیش از از بین رفتن آثار آسیب و صدمات ظاهری می باشد. در این زمان پزشکی قانونی می تواند به نحو درست میزان صدمه را تشخیص و گواهی را صادر نماید.

نحوه تنظیم شکواییه برای شکایت از پزشک زیبایی

برای تنظیم شکواییه و شکایت از پزشک جراح زیبایی باید مواردی که در ادامه ذکر شده است را به عنوان مدارک مورد نیاز تکمیل و به مرجع قضایی ارائه کنید.

 • ارائه مشخصات کامل فرد متضرر یا شاکی مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، میزان تحصیلات، شغل، وضعیت تاهل، مذهب، تابعیت، شماره‌ی شناسنامه، شماره‌ی ملی، نشانی دقیق فرد، شماره تلفن و کدپستی
 • ارائه مشخصات پزشک و نشانی محل فعالیت وی
 • طرح موضوع شکایت و مشخص کردن تاریخ و محل قصور پزشکی
 • تعیین میزان خسارت وارد شده به فرد و مورد مطالبه وی
 • تعیین دلایل وقوع قصور پزشکی سهوی یا عمدی
 • درج مشخصات و نشانی افراد مطلع و شهود در صورت امکان

نمونه متن دادخواست شکایت از پزشک زیبایی متخلف

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان…

با عرض سلام و ادب

اینجانب … پس از مشورت با پزشک متخصص آقا/خانم ……در تاریخ … اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی …….. نموده‌ام و بعد از انجام عمل جراحی در بیمارستان……. به خانه بازگشته‌ام. از همان لحظات ابتدایی پس از عمل با مشکلات……..مواجه و به پزشک متخصصم اطلاع دادم، اما ایشان این موضوع را جزء عوارض طبیعی جراحی زیبایی …. دانسته‌اند و معتقد بودند که بعد از چند هفته عارضه‌های پس از عمل بهبود پیدا می‌کنند.

اما پس از گذشت دو ماه اینجانب همچنان از مشکل فوق می‌برم و از وضع ظاهری …. خودم بعد از عمل زیبایی به هیچ‌وجه راضی نبوده و مشکل قابل مشاهده است.

لذا از مقام محترم قضایی خواهشمندم با توجه به مستنداتی از جمله، مدارک پزشکی اینجانب، نظریه کمیسیون پزشکی نشان دهنده تخلف محرز پزشک و شهادت شهود، تقاضای تعقیب کیفری پزشک معالج و جبران خسارات و زیان جسمی و روحی و سایر هزینه‌ها از جمله هزینه معاینه ادواری پزشک و داروها و نیز از کارافتادگی اینجانب را خواستارم.

وکیل شکایت از پزشک زیبایی

توصیه همیشگی ما به کاربران عزیز که با مشکلات متعدد حقوقی در زمینه قصور پزشکی مواجه می شوند، این است که قبل از هر اقدام حقوقی و یا ثبت دادخواست شکایت از پزشک متخلف با در دست داشتن مدارک به یک وکیل دعاوی پزشکی مراجعه نموده و از خدمات مشاوره حقوقی وکیل شکایت از پزشک زیبایی استفاده نموده و سپس با داشتن آگاهی کامل دادخواست خود را ثبت نمایند.

دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل دعاوی پزشکی آماده ارائه مشاوره حقوقی و یا دریافت پرونده می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *