مشاوره حقوقی

×

خطا

فرم#5 وجود ندارد و یا منتشر نشده است.

دفتر حقوقی حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد


م.الف از تهران

سوال: اجرت المثل چیست و نحوه مطالبه آن چگونه می باشد؟

پاسخ: اجرت المثل ایام زوجیت به عبارتی دستمزدی است که زن به موجب کارهایی که از وظایف شرعی زن نبوده و به دستور مرد در دوران زناشویی انجام داده است و به موجب دادخواست از طریق دفاتر خدمات قضایی مطرح شده و به موجب قانون جدید حمایت از خانواده در دادگاه خانواده محل اقامت زوجه رسیدگی می شود. عنوان خواسته در دادخواست اجرت المثل بدین شرح تعیین می شود ,تقاضای صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده به پرداخت اجرت المثل ایام زوجیت مقوم به 210000000ریال.

 


ن.م از تهران

سوال: نحوه مطالبه مهریه به چه صورت است؟

پاسخ: طبق قانون مدنی به محض وقوع عقد نکاح و در صورت تعیین میزان مهریه زن مالک کل مهریه می شود و می تواند هرگونه تصرفی در آن انجام دهد. در هر حال حق مطالبه مهریه خود را خواهد داشت و ضمن تقدبم دادخواست با تعیین خواسته بدین شرح:

تقاضای صدور حکم مبنی بر پرداخت مهریه به میزان .......... سکه تمام بهار آزادی مقوم به 210000000 ریال با احتساب کلیه هزینه های دادرسی و خسارت دادرسی .

 


 

الف. ر

سوال: من خانمی هستم که از همسرم جدا شدم دو فرزند دارم دختر 12 ساله و پسر 10 ساله . همسرم ازدواج مجدد کرده و فرزندانم راضی به زندگی با پدرشون نیستن .بنده چگونه می توانم حضانت فرزندانم را بگیرم؟

پاسخ: دختر و پسر بعد از رسیدن به سن بلوغ از حضانت خارج می شوند و خود تصمیم می گیرند که با چه کسی زندگی کنند، بنابراین دختر شما از حضانت خارج شده و می تواند تصمیم به زندگی با شما بگیرد ، اما پسر شما تا سن پانزده سالگی نمی تواند تصمیم بگیرد. همچنین ازدواج مجدد مرد نمی تواند فرزند تحت حضانت را از او بگیرد.

 


 

محمد.ش از اصفهان

سوال:آیا می توان آپارتمان مسکونی را بابت مهریه توقیف کرد؟

پاسخ: توقیف آپارتمان یا منزل مسکونی در مرحله تامین خواسته و یا همان توقیف اموال بلا مانع است ، اما زوج می تواند به توقبف اعتراض و به عنوان مستثنیات دین رفع توقیف آن را از دادگاه تقاضا کند، ولی اگر در مرحله اجرای حکم باشد اما گاهی اوقات منزل مسکونی توقیف نمی شود ولی با این حال رویه مختلفی در مورد توقیف ملک بین قضات وجود دارد به هر صورت اگر منزل توقیف شود می تواند به توقیف آن اعتراض نمود که تشخیص اینکه مستثنیات هست یا نه بر عهده دادگاه می باشد

 


 

 جعفر.ب از کرج

سوال : همسر اینجانب بدلیل بیماری فوت نموده دو پسر9 و 4ساله دارم والدین همسرم نیز در قید حیات هستند 300 سکه بهار ازادی مهر همسرم بوده وقسمتی از آپارتمان نیز به اسم همسر مرحومه بوده است وتعدادی سهام نیز دارند وضعیت تمامی موارد به چه صورت خواهد بود؟

پاسخ: با فوت زن کلیه حقوق و مهریه او به ورثه وی میرسد که از جمله حقوق زن  که مهریه او می باشد که اگر در زمان حیات او از شوهر نگرفته باشد این حق به ورثه اش می رسد از این رو پدر و مادر زن از مهریه وی ارث برده و برای محاسبه مهریه سهم شوهر از مبلغ مهریه کسر و مطابق سهم الارث پدر و مادر به آنها داده خواهدشد. از سهام و آپارتمان نیز ورثه ایشان  که فرزندان و والدین همسر می باشند ارث خواهند برد.


خانم زارع از قم

سوال : اگر شخصی با وعده ازدواج از شخصی دیگر سوء استفاده نماید به چه مجازاتهایی محکوم می شود؟ حالا یا جنسی یا مالی؟

پاسخ: هرگاه شخصی با قصد و نیت مجرمانه و به نیت سوء استفاده از دختران و زنان را با وعده ازدواج فریب می دهند چه فریب مالی و چه فریب جنسی حسب مورد اینکه از آنها مالی اخذ یا به جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی منتهی شود به مجازاتهای تعیین شده برای جرم های کلاهبرداری، اخاذی، تهدید یا جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی منعکس شده در قانون مجازات اسلامی محکوم می شود.


مینا از کرج

سوال : اگر زنی صیغه مردی باشه و از این رابطه بچه دار شوند آیا مسئولیتی بر عهد مرد می باشد، ویا می تواند رها کند؟

پاسخ : خیر بر خلاف باور غلط عموم، پدر در قبال فرزند ناشی از عقد موقت مسئول است و باید برای فرزندش شناسنامه بگیرد  اما در عقد موقت مرد الزامی به پرداخت نفقه ندارد مگر اینکه شرط کرده باشند و همچنین تحت هیچ شرایطی از یکدیگر ارث نخواهند برد.

 


مریم از تهران

 سوال : من زنی مطلقه هستم و بیکار می باشم آیا می توانم حقوق مستمری پدر مرحومم را دریافت کنم؟

پاسخ : بله زنی که فاقد همسر و شغل باشد می تواند  مستمری پدرش را دریافت کند. 

 

 دفتر حقوقی حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد

دفترحقوقی

            وکیل  دعاوی خانواده 

            وکیل در دعاوی حقوقی

کلمات کلیدی

وکیل   , وکیل دادگستری   , وکیل پایه یک  , وکیل خوب

وکیل دادگستری  , وکیل خوب , وکیل  , وکیل پایه یک  , وکیل پایه یک دادگستری  ,  وکیل خوب در تهران   ,وکیل پایه یک در تهران

وکیل در یوسف اباد   ,وکیل پایه یک در یوسف اباد  ,وکیل دادگستری در یوسف اباد 

وکیل ملکی   , وکیل ملکی تهران  مهریه  مطالبه مهریه  گرفتن مهریه  مهریه زن  وکیل مهریه  اخذ مهریه   مهریه  وصول مهریه  مهریه

 وکیل مهریه در تهران  شرایط اخذ مهریه  نحوه گرفتن مهریه  مهریه  وکیل مهریه در کرج  مطالبه مهریه  مهریه

طلاق توافقی فوری ,طلاق توافقی  وکیل مهریه در تهران  وکیل مهریه یوسف اباد  وکیل مهریه اصفهان  وکیل  وکیل طلاق 

وکیل پایه یک   طلاق توافقی تهران  طلاق توافقی کرج  طلاق توافقی یوسف اباد  وکیل طلاق توافقی  وکیل

وکیل دادگستری   وکیل ملکی  وکیل ملکی تهران  وکیل خوب  وکیل دعاوی ملکی  وکیل مهریه  وصول مهریه در تهران

مطالبه مهریه تهران  وکیل مهریه  وکیل خانم  حمیراپارسا  وکیل خوب تهران  وکیل کرج  مشاوره حقوقی ،جرائم پزشکی ، وکیل جرائم پزشکی ، قصور

,تصرف عدوانی ,رفع تصرف عدوانی ,وکیل امور ملکی ,بهترین وکیل ملکی ,بهترین وکیل ملکی تهران ,وکیل در دعاوی ملکی ,متخصص دعاوی ملکی  ,اثبات نسب,چک برگشتی ,وصول مطالبات  ,وکیل وصول مطالبات پزشکی  ,حکم قطعی ,مراحل طلاق توافقی ,تدلیس ,افراز ,افراز ملک مشاع ,الزام به تنظیم سند

جهت مشاوره حقوقی تلفنی ابتدا مبلغ مشاوره را پرداخت کنید وسپس تماس بگیرید

مبلغ مشاوره تلفنی 150000تومان و به مدت 40 دقیقه می باشد

  پرداخت کنید